• iletisim@linabellaguzellik.com
  • 0555 464 0000
Hemen Ara
Antalya 3d Microblading Linabella İkonu
Microblading 3D

3D Microblading

Microblading nedir ?

Microblading kaş tekniği, son yıllarda oldukça popüler olan, temeli Asya’ya dayanan kalıcı makyaj yöntemidir. Kalıcı makyaj, kıl teknikleri ile kıyaslandığında renk yüzeye yakın yerleştirildiği için yarı kalıcı (semi-permanent) olarak kabul edilir. Pigment enjeksiyonunun derinliği dermise (alt deri) ulaşmaz. Kalıcı makyaj pigmentlerini epidermise yerleştirmek için klasik tekniklerde kullanılan iğnelerden daha özel, 3 kat daha ince, belirli derecelerde eğimli, ucunda çoklu iğne olan bir kalem alet kullanılır. Bu teknikte boyalar yüzeye yakın yerleştirildiği için daha canlı ve parlak görünürler. Sonuç olarak, son derece ince ve doğal kıllara özdeş görünümlü bir kıl etkisi elde edilir.Microblading tekniğini hassas ve ağrısız bir şekilde uygulanırken pigmentasyonları 1-1,5 yıl dayanır, onaylı ve güvenli olan kalın bitki bazlı pigmentler kullanılır. Bu pigmentler renklerini değiştirmez, ancak yine de bu durum cilt tipine bağlıdır, bazı ciltlerde pigmentler tamamıyla yok olmaz bazı gölgeler kalabilir. Kaşın biçimi, rengi ve yoğunluğu müşterilerin yüz özellikleri ve tercihlerine göre seçilir. Bu uygulama aynı zamanda neredeyse hiç doğal kaş kılı kalmayan veya son derece ince olan insanlarda kaş biçimini tamamen onarmak için de kullanılır.

Microblading güvenli midir?

Microblading Kalıcı Makyaj hijyen kurallarına uygun şekilde uygulanduigi takdirde son derece guvenli ve saglikli bir islemdir

Microblading kimlere uygulanır

Özellikle görüntüsüne dikkat etmek durumunda olan tüm bayanlar ile Kaşları seyrek, dökülmüş veya çok açık kaşlara sahip olan kişiler, Kemoterapi gibi tedavi yöntemlerinden ötürü kaşları dökülenler, Eski kalıcı makyajını düzelttirmek isteyen kişiler özellikle Kalıcı makyaj uygulamalarını tercih edebilir.

Bu tarz bir suni uygulama yaptırmadan önce kişinin dikkat etmesi gereken bazı maddeler olduğunu özellikle belirtmek isteriz : Uygulama yapılacak cildin alerjik durumu ve boya hassasiyeti,Kullanılacak boyanın bitkisel olması ve asla kimyasal dövme boyasının kullanılmaması,İğnelerin tek kullanımlık olması,Yapılacak ortamın hijyenik olması,En önemlisi uygulama yapacak kişinin konusunda uzman olması.Bu tarz uygulamalarda tercih kriteriniz fiyat yerine yukarıda belirttiğimiz maddeler olmalıdır. Uzman olmayan kişiler tarafından yanlış yapılan bir uygulama kıl köklerinizin zarar görmesine neden olabilir ve sonrasında kaş küsmesi veya kaş dökülmesi gibi istenmeyen durumlarla karşılaşılabilir.

Microblading Pudra
Microblading Face Referans
3d Microblading Pudra tekniği

Pudra kalici makyaj tekniği

Linabella güzellik Turkiye kalici makyajda en son modayı ve teknolojiyi Antalya'ya sunmak için Dünyanın en iyi Kalici Makyaj artist'lerinden eğitim alarak estegigi sanata donusturuyor / Pudra Tekniği son derece dogal belirgin Kas,dudak,Ve Gozler ile kimsenin farkedemeyeceği ve tamamen orijinal estetik bir görünume kavuşmanızı sağlıyoruz.